На природничому факультеті вшанували пам’ять жертв трагедії на Чорнобильській АЕС
Українська нація, жителі Полтавщини із гордістю та шаною згадують героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників, які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально знищити усе живе…
26 квітня колектив викладачів кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології: Валентина Оніпко, Світлана Гапон, Олеся Ханнанова, Володимир Іщенко, Наталія Максименко провели в онлайн-режимі виховний захід на тему «Чорнобильський відголос» для студентів та магістрантів природничого факультету академічних груп ПП-15, ПЕ-16, ПП-25, ПБ-23, ПБ-24, ПЕ-26, П-45, П-46, ПБ-53, ПБ-54, ПЕ-56.
Чергова річниця Чорнобильської катастрофи – це не тільки день вшанування подвигу ліквідаторів, сумних спогадів переселенців про життя «до аварії», а й можливість нагадати людству, як наголосила Світлана Гапон: «… «мирний атом» залежить від нас. Кожен повинен пам’ятати, що від кожного його кроку і кожної його дії може залежати не тільки власне життя, а ще й життя тих, хто поруч, життя країни».
Під час виховної години викладачі та здобувачі освіти природничого факультету вшанували пам’ять загиблих від наслідків аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання.
Найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС – завдала лиха усьому світу, та найперше нам, українцям, адже кільком поколінням наших співвітчизників судилося жити з «Чорнобилем у серці». Валентина Оніпко повідомила, що фахівці прирівнюють потужність радіоактивного викиду з пошкодженого реактора ЧАЕС з вибухами 300 авіабомб, скинутими на Хіросіму, 11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Олеся Ханнанова зазначила, що Чорнобильська трагедія спричинила непоправні медичні, економічні, соціальні та гуманітарні наслідки. З екологічної точки зору аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи, 200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі, 2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйони людей забруднено радіоактивними нуклідами.
Зацікавились слухачі й культурно-соціальним музичним проєктом «Чорнобиль – чорний біль України», запропонованим для ознайомлення Наталією Максименко.
Володимир Іщенко переконливо обґрунтував Чорнобильську катастрофу в цифрах і датах. Він зазначив, що 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби впродовж кількох місяців з моменту аварії; 500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів; 8,5 мільйонів жителів у найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення; понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.
Майбутні екологи та вчителі пройшли символічною Чорнобильською дорогою, що веде до сумних сторінок історії України, над якими нещодавно відкрилася завіса таємності. Учасники заходу підсумували, що необхідно усвідомлювати масштаби чорнобильської аварії, осмислити наслідки трагедії та запобігти її повторному виникненню! Пам’ять про катастрофу має стати застереженням для майбутніх поколінь!