При кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А.Зязюна функціонує Міжнародний та всеукраїнський макаренкознавчий центр. Положення про Центр затверджено вченою радою університету 29 листопада 2018 року (протокол № 4). Керівником Центру є доктор пед. наук, доцент, завідувач кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А.Зязюна, віце-президент Міжнародної макаренківської асоціації А. В. Ткаченко.
Центр входить до складу науково-дослідної частини Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, метою його діяльності є пропаганда педагогічної спадщини Антона Семеновича Макаренка, проведення наукових досліджень в галузі макаренкознавства, надання науково-консультаційних послуг культурно-освітнім установам, громадським організаціям, органам місцевого самоврядування, окремим особам, а також забезпечення умов для здійснення підготовки фахівців, у т.ч. фахівців вищої наукової кваліфікації.
Основна діяльність Центру узгоджуються зі Статутом Міжнародної макаренківської асоціації і відбувається по таких напрямах: а) вивчення життя, діяльності і творчої спадщини А. С. Макаренка, що передбачає збір матеріалів для повного академічного видання його праць як основи для подальшого видання різними мовами, підготовку хроніки життя і творчості А. С. Макаренка, його наукової біографії; б) освоєння і розробка спадщини А. С. Макаренка в сучасних умовах (пропаганда літературного та педагогічного творчого доробку А. С. Макаренка; вивчення і розповсюдження досвіду А. С. Макаренка в різних сферах життя, сприяння його освоєнню; вивчення, пропаганда й розповсюдження досвіду послідовників А. С. Макаренка та результатів макаренкознавства у різних країнах світу; розробка актуальних теоретичних і практичних проблем освіти й виховання); в) сприяння діяльності Міжнародної макаренківської асоціації, Української асоціації Антона Макаренка та інших макаренкознавчих наукових спільнот, пропаганда досягнень вітчизняного макаренкознавства; г) співпраця з культурно-освітніми та пенітенціарними установами, вітчизняними та закордонними вищими навчальними закладами, науковими центрами та лабораторіями, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування, окремими науковцями тощо в питаннях дослідження, пропаганди та розповсюдження макаренківської спадщини, обмін науковою інформацією із вітчизняними та закордонними дослідниками спадщини А. С. Макаренка, підтримка спільних видавничих проектів; д) участь в організації макаренківських регіональних, національних і міжнародних науково-практичних конференцій та семінарів, підготовці до видання збірників наукових праць; е) забезпечення функціонування і розвитку інтернет-ресурсу Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка «Макаренкіана»; є) проведення екскурсій макаренківськими місцями Полтавщини, забезпечення функціонування меморіальної аудиторії-музею А. С. Макаренка (№18, 1-й навчальний корпус створений викладачами М.В. Гриньовою і Л.В. Крамущенко), виступи перед громадськістю, у друкованих та інтернет-виданнях, на телебаченні, радіо; ж) сприяння підготовці студентів, магістрантів, аспірантів і докторантів.
Одним із вагомих результатів діяльності Центра стало управління науковим інтернет-ресурсом «Макаренкіана», присвяченим життєдіяльності та творчому спадку А. С. Макаренка. Нині «Макаренкіана» утримує лідерські позиції серед аналогічних інтернет-ресурсів майже по всіх позиціях: кількості, оригінальності та різножанровості розміщених текстових матеріалів (на сьогодні їх 263 найменування); ґрунтовності і об’єктивності наукової біографії А. С. Макаренка; представленості закордонних публікацій; кількості, різноманітності, якості та оригінальності фотографій (нині їх 1977 шт.). Вперше в практиці створення подібних інтернет-ресурсів в «Макаренкіані» широко представлені унікальні, не відомі дослідникам архівні документи.