ВІДКРИТИЙ ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА У ХОРЕОГРАФІЧНИХ КОЛЕКТИВАХ ПОЗАШКІЛЛЯ: ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА»



13 – 14 березня 2025 року кафедрою мистецтвознавства та позашкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка був організований і проведений відкритий ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР “НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА У ХОРЕОГРАФІЧНИХ КОЛЕКТИВАХ ПОЗАШКІЛЛЯ: ТЕОРІЯ, МЕТОДИКА, ПРАКТИКА».
Мета Семінару: підвищення професійних компетентностей викладачів хореографічних дисциплін, хореографів і керівників аматорських хореографічних колективів.
Його учасниками стали: викладачі хореографічних дисциплін шкіл мистецтв; директори, методисти, керівники хореографічних гуртків центрів і будинків дитячої творчості та будинків культури міста Полтави і Полтавської області та інших міст України; магістранти кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти.





В перший день роботи семінару 13 березня доктор мистецтвознавства, професор, чемпіон Перших Олімпійських Ігор з Науки, Освіти, Технологій та Мистецтва у Дубаї; лауреат V Міжнародного проєкту «Наукова еліта України», завідувач кафедри Марина ПОГРЕБНЯК ознайомила його учасників з авторськими інноваційними науковими дослідженнями у галузі сучасного сценічного хореографічного мистецтва; теорією та методикою викладання нових напрямів сценічного танцю (модерн-джаз танцю та “contemporary dance”). Доповідь кандидата педагогічних наук, доцента, заслуженої працівниці культури України Олени ТАРАНЦЕВОЇ була присв’ячена сценічній стилізації народного танцю.
За круглим столом (online) «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА У ХОРЕОГРАФІЧНИХ КОЛЕКТИВАХ ПОЗАШКІЛЛЯ: ДОСВІД І ПРОБЛЕМИ СЬОГОДЕННЯ» відбулося обговорення учасниками семінару проблем сьогодення у роботі з хореографічними колективами; обмін досвідом у сфері творчих надбань; обговорення порядку прийому на навчання для здобуття першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти в 2025 р. за спеціальністю В6 Перформативні мистецтва галузі знань «Культура, мистецтво та гуманітарні науки» відповідно до діючого в Україні оновленого переліку галузей та спеціальностей, відповідних Міжнародній стандартній класифікації освіти (постанова Кабінету Міністрів України √1021 від 30 серпня 2024 р.).
В обговоренні прийняли активну участь:
- доцент кафедри, доктор педагогічних наук, професор Леся ЛЕБЕДИК;
- керівник зразкової школи народного та сучасного танцю “Квітограй” Диканського селищного будинку культури Євгеній ІВАНОВ;
- лауреат Міжнародних хореографічних конкурсів, викладач хореографічних дисциплін Київської школи танців “DREM TEEM” Дарія КУЛИК;
- керівник гуртка народного танцю “Каблучок” Полтавського ОЦЕВУМ Олена МАРФІНА та інші.




14 березня відбулися майстер класи викладачів кафедри:
- Марини ПОГРЕБНЯК “Методика побудови уроку «contemporary» та модерн-джаз танцю” (Велика актова зала ПНПУ імені В. Г. Короленка);
- доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, старшого викладача кафедри Ольги Козирод “Виготовлення жіночих аксесуарів з ниток для сценічних костюмів” (Центр позашкільної освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка).
Учасники семінару подякували викладачам кафедри за ознайомлення з новою цікавою інформацією і висловили побажання подальших зустрічей.