Інтерактивний консалтинг-семінар «Наукова публіцистика та інтелектуальна власність як результат досліджень науково-педагогічних працівників факультету: напрямки оновлення дослідницького обладнання»
12 березня 2025 року за ініціативи декана факультету природничих наук та менеджменту Новописьменного С.А. відбувся інтерактивний консалтинг-семінар «Наукова публіцистика та інтелектуальна власність як результат досліджень науково-педагогічних працівників факультету: напрямки оновлення дослідницького обладнання». На початку семінару Сергій Анатолійович поінформував, що в ці дні проходить тиждень факультету в рамках якого проводиться низка наукових заходів як то конференція, форум, панельні дискусії, відкриті, мотиваційні, інтенсив лекції, кейс-стаді, тренінги, консалтинги, семінари, практикуми, круглі столи, презентації, день інновацій та перспектив розвитку, квест, загальноміське свято юних натуралістів, тощо. Інформація про дані заходи наведена на офіційному сайті факультету, а наукові здобути учасників зафіксовані у програмах та наукових збірниках, матеріали яких підлягають в подальшому детальному аналізу на предмет сприяння отриманню практичних результатів поліпшення матеріально-технічної бази факультету, науково-дослідницького обладнання його лабораторій.

Вже попередня оцінка доповідей науковців на Всеукраїнській науково-практична конференції «XVIII Полтавські хімічні читання» показала необхідність використання сучасних методів комп’ютерної хімії та прогнозування, створення наукової лабораторії неорганічної хімії із сертифікованим обладнанням для аналізу води та інших хімічних елементів, доступність до лабораторій для проведення як натурних експериментів, так альтернативних (відео експерименти, віртуальні лабораторії, симулятори, доповнена реальність, відео факти) та ін. Вищенаведене свідчить про те, що даний сучасний інструментарій повинен бути у повному обсязі в наявності лабораторій факультету. Механізми можливих напрямів фінансування для отримання обладнання раніше обговорювалися на інтерактивному консалтинг-семінарі «Аналіз та систематизація грантових можливостей структурного підрозділу університету: аспекти управління, цифровізації та інтелектуальної власності». Професор кафедри хімії та методики викладання хімії, доктор хімічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Соловйов Веніамін Васильович наголосив на тому, що публікації результатів досліджень у наукових видання світового рівня безперечно впливають на визнання досягнень науковців, дозволяють їх отримувати грантове фінансування, працювати на сучасному обладнанні. Останнє безперечно повинно бути в університеті, тим більш, що, наприклад, коло його наукових інтересів потребує проведення подальших електрохімічних експериментальних досліджень, що зокрема сприятимуть прогнозуванню шляхів створення нових лікарських препаратів. Доцент кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна, патентний повірений України Школяр С.П. зосередив увагу на необхідності захисту створених ОПІВ, реєстрація яких провадиться у відповідності до виконання затвердженої в УкрІНТЕІ теми НДДКР «Розвиток регіональної інноваційної інфраструктури: інформаційно-консультативне забезпечення в сфері інтелектуальної власності» (№0124U005180). Підводячи підсумки, Новописьменний С.А. зосередив увагу важливості відповідної системної підготовки молодих науковців, на актуальності освітнього середовища дуального навчання, коли поєднання академічного та виробничого середовищ сприятимуть якісному формуванню компетенцій майбутнього фахівця, затребуваного на ринкові праці.