Гостьова лекція керівниці гуртків Кобеляцької філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Полтавської обласної ради Катерини Сердюк для студентів факультету природничих наук та менеджменту
6 березня 2024 р. відбулася гостьова лекція випускниці ПНПУ імені В.Г. Короленка, керівниці гуртків Кобеляцької філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Полтавської обласної ради Катерини Сердюк. Тема лекції: «Психологія управлінського спілкування у діяльності менеджера».
До участі у лекції були запрошені професорсько-викладацький склад кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна та здобувачі освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти спеціальності 073 Менеджмент, а також викладачі кафедри мистецтвознавства та позашкільної освіти і здобувачі освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (Позашкільна освіта).
Тема лекції була досить актуальною для професійного становлення майбутніх управлінців, оскільки спілкування є важливим інструментом управлінської діяльності, необхідним для ефективного здійснення управлінських функцій шляхом встановлення відносин та налагодження зворотного зв’язку.
![](http://nature.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/1-2.png)
Під час зустрічі лекторка визначила основні функції комунікації, зазначила різні підходи науковців до цього феномену. Також було зазначено особливості впливу психофізіологічних, індивідуально-психологічних та соціально-психологічних чинників на ефективність комунікації керівника в контексті його професійної діяльності. Зокрема, розглядалися особливості управлінського спілкування в контексті закладів позашкільної освіти, вимоги до керівника гурткової роботи як комуніканта.
![](http://nature.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/2.png)
Висловлюємо вдячність пані Катерині і сподіваємося на продовження співпраці!
Водночас зазначимо, що кафедра педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна впродовж поточного семестру продовжить організацію циклу гостьових лекцій, зорієнтованих на ознайомлення з сучасними особливостями управлінської діяльності в закладах та установах різного типу.