У педагогічному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у загальноосвітній школі»
19 квітня 2022 р. на базі природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у загальноосвітній школі», яка об’єднала провідних науковців, викладачів, учителів-практиків, аспірантів, магістрантів, студентів і учнів загальноосвітніх шкіл.
З вітальним словом до учасників наукового зібрання звернулися ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова і проректор з наукової роботи професор Василь Фазан.
Ректорка Марина Гриньова подякувала усім науковцям за те, що навіть у часи викликів і випробувань вони знаходять сили і мотивацію, щоб займатися дослідженнями і працювати на розвиток і утвердження України. Осібно ректорка звернулася до молодих науковців: «Ви обрали надзвичайно цікавий і дуже відповідальний шлях. Будьте допитливими, ця риса дасть вам можливість ставити сміливі запитання авторитетним вченим і разом із ними шукати відповіді на них, знаходити нові, нестандартні рішення, втілювати в життя найамбітніші ідеї».
Декан природничого факультету доцент Сергій Новописьменний і завідувачка кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології професорка Марина Дяченко-Богун подякували поважному зібранню за увагу до конференції і побажали продуктивної роботи.
Відповідно до галузевої тематики наукових доповідей була спланована робота секцій: «Сучасний стан вивчення та охорони біорізноманіття природних та антропогенно-змінених територій», «Сучасні проблеми теоретичної та прикладної екології», «Актуальні проблеми біологічної освіти: стан та перспективи розвитку», «Еколого-валеологічне виховання у навчальних закладах», «Організація просвітницької діяльності територіальних громад щодо вивчення, розповсюдження та впровадження сучасних природоохоронних технологій».
Учасники конференції вислухали доповіді очільниці факультету фізичної культури та спорту Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» професорки Ліни Рибалко («Формування цілісних знань про біорізноманіття в школярів»); завідувачки кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету професорки Наталії Грицай («Стимулювання пізнавального інтересу учнів до біології засобами сучасної науково-популярної літератури»); професора кафедри медико-біологічних дисциплін і фізичного виховання ПНПУ імені В. Г. Короленка Олександра Харченко («Бактерії helicobacter pylori – етіологічний природний фактор виникнення гастриту»); професора кафедри землеробства і агрохімії ім. В. І. Сазанова Полтавського державного аграрного університету Володимира Гангура («Екологізація системи удобрення пшениці озимої за вирощування у вузькоспеціалізованих сівозмінах»), директора Хорольського ботанічного саду, старшого наукового співробітника Володимира Красовського («Представленість та перспективи збагачення видового складу субтропічних рослин у колекції хорольського ботанічного саду»); директорки комунальної установи природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Диканський» Ірини Черкаської і фахівчині з екологічної освіти Марина Криворучко («Інтерактивні методи вивчення біорізноманіття на екологічній стежці «Заповідна диканщина» у регіональному ландшафтному парку «Диканський»»); вчительки біології, хімії Головачанського комунального закладу загальної середньої освіти Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області Лідії Кравченко («Становлення основ екологічної компетентності на уроках біології»); магістрантки природничого факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка Вікторії Черних («Застосування методу біоіндикації у дослідженні екологічного стану атмосферного повітря мікрорайону левада м. Полтави»); учениці 10 класу Заїчинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Семенівської селищної ради Анни Притули («Мохи ботанічної пам’ятки природи «Заїчинські схили» кременчуцького району полтавської області»).
Під час конференції вдалося створити платформу для вільного обміну думками всіх небайдужих до багатогранної проблематики актуальних проблем біолого-екологічної освіти.
Ректорат, природничий факультет щиро дякує всім доповідачам та поважним гостям за активну участь у роботі конференції, бажають натхнення на майбутні наукові звершення!