Круглий стіл «Менеджери зеленої відбудови: формула еко-ефективності та підготовка кадрів»

5 червня, до всесвітнього дня охорони довкілля (World Environment Day) в Києві відбувся Круглий стіл «Менеджери зеленої відбудови: формула еко-ефективності та підготовка кадрів». Проєкт реалізується професійною спілкою «Асоціація професіоналів довкілля» (PAEW) за сприяння UNDP в Україні та фінансової підтримки Уряду Швеції

У засіданні круглого столу приймав участь декан факультету  природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету  імені В.Г. Короленка Сергій Новописьменний.

В ході зустрічі учасники круглого столу обговорили наступні проблеми:

  • Які спеціалісти з екологічної безпеки, сталого розвитку, енергоефективності та зеленої відбудови потрібні українській економіці.
  • На що звернути увагу закладам вищої освіти в формуванні освітніх програм екологічного спрямування.
  • Який міжнародний досвід у взаємодії науки, освіти, держави та бізнесу.
  • Дефіцит на яких спеціалістів слід покрити невідкладно і що робити.

З одного боку – запит на сучасних фахівців з ресурсо та енергоефективності, як кризових менеджерів, щороку зростає. Тенденція буде зберігатись і надалі.

З іншого боку – освітні програми потребують кардинального і невідкладного «осучаснення».

Водночас, наука, яка багато років іде паралельно до бізнесу, до органів місцевого самоврядування та влади, що приймає рішення – це не може тривати далі. В європейських країнах саме наука допомагає долати виклики і знаходити відповіді на найскладніші запитання.

Як в умовах сьогодення гарантувати ефективне відновлення, перетворення ресурсів, праці та капіталу на технологічні інновації та рівень добробуту людей, поєднавши зусилля?

 Хто готовий запропонувати Україні екотехнологічні інновації і забезпечити ефективність екологічного благополуччя, адже відбудова потребуватиме більше технологій, одночасно зменшуючи споживання ресурсів і негативний вплив на навколишнє середовище  Як разом сьогодні, визнавши помилки минулого, допомогти державі повернутись обличчям до науки та освіти і трансформувати підходи до підготовки спеціалістів еко-спеціальностей? Як в цьому вже сьогодні допомагають підприємці та громади?

You may also like...