На природничому факультеті відбулася гостьова онлайн-лекція провідного науковця Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України, кандидата біологічних наук Мирослава Шевери
19 жовтня 2022 року здобувачі освітніх програм «Біологія», «Екологія», «Середня освіта (Природничі науки)», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (доктор філософії) рівнями вищої освіти та викладачі кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відвідали гостьову онлайн-лекцію з ботаніки на тему «Фітоінвазії як одна із важливих проблем сучасності» провідного науковця відділу систематики і флористики судинних рослин Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного, кандидата біологічних наук Мирослава Васильовича Шевери. Долучилися до заходу також викладачі, аспіранти та студенти природничо-економічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького національного університету, наукові співробітники Хорольського ботанічного саду та національного природного парку «Подільські Товтри».
Захід модерувала докторка біологічних наук, професорка кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Любов Григорівна Любінська. Учасники лекторію мали можливість прослухати результати наукових розвідок Мирославаа Васильович Шевери, знаного в Україні та за її межами вченого, який займається дослідженням флори адвентивних та інвазійних видів України, є автором понад 350 наукових праць, зокрема, 15 монографій, науково-методичних і науково-популярних публікацій в області урбанофлористики, систематики, біології інвазійних видів та історії ботанічної науки.
Під час доповіді лектор зупинився на характеристиці адвентивної фракції флори України, її класифікації за способом і часом занесення, охарактеризував найбільш розповсюджені інвазійні види, їх еколого-морфологічні особливості та розповів цікаві історії їх занесення на територію України.
Також вчений ознайомив слухачів із історією вивчення адвентивної флори України, зупинився на здобутках сучасних дослідників даної проблематики.
Матеріал онлайн-лекції викликав зацікавленість та жваву дискусію у слухачів.
Професорсько-викладацький склад, аспіранти та студенти природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка висловлюють глибоку вдячність Мирославу Васильовичу за актуальну й змістовну лекцію, яка викликала значний інтерес і мотивувала слухачів до подальшого професійного саморозвитку та самовдосконалення, та Любові Григорівні, яка модерувала навчально-науковий захід.