Професійна підготовка здобувачів вищої освіти природничого факультету на базі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського
15 березня 2021 р. здобувачі освітніх програм «Екологія» та «Середня освіта (Природничі науки)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти відвідали Краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. Студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка взяли участь у еколого-просвітницькому заході «Реве та стогне Дніпр широкий», присвяченому Всесвітньому дню води. Його провела наукова співробітниця, випускниця природничого факультету Олена Шиян.
Учасники мали нагоду познайомитися з інформацією про походження, загальні риси гідрологічного режиму й біорізноманітність Дніпра. Здобувачі освіти прослухали цікаві історичні відомості з візуальним супроводом про річкові пороги, їхнє зображення у історичних і літературних творах.
Для студентів презентували унікальні архівні відеоматеріали про створення Кременчуцької гідроелектростанції та наголосили на екологічних загрозах, які виникали на етапах її створення та експлуатації.
Учасники заходу здійснили віртуальну екскурсію до однієї із природно-заповідних територій Полтавської області, що охороняє природно-територіальні комплекси долини річки Дніпро, – регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні». У цьому році парк відзначає 20 років із часу створення. Для студентів-екологів природно-заповідні об’єкти такої категорії є потенційними базами для проведення навчальних і виробничих практик та місцем майбутнього працевлаштування.
Наприкінці заходу для усіх присутніх пролунала українська народна пісня у виконанні юної бандуристки Софії Яремченко, учениці Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко.
Викладачі кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології Тетяна Шкура й Олеся Ханнанова подякували науковій співробітниці відділу природи Олені Шиян за змістовний і професійно спрямований захід, проведений для майбутніх екологів і вчителів природничих дисциплін, а також обговорили перспективні напрями подальшої співпраці.