Інтерактивний консалтинг-семінар «Аналіз передового досвіду озеленення міських територій декоративно-квітучими рослинами»

28 квітня 2025 року відбувся інтерактивний консалтинг-семінар «Аналіз передового досвіду озеленення міських територій декоративно-квітучими рослинами» за участі доцента кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна, кандидата технічних наук, наукового керівника постійно діючого студентського гуртка «Об’єкти права інтелектуальної власності в управлінні проєктами» Школяра С.П. та студентки, члена гуртка Новописьменної А.С. У якості експерта та партнера досліджень була запрошена, магістр зі спеціальності архітектура та містобудування, керівник відділу проєктування, архітектури та дизайну ТОВ «Творчість-освіта-наука» Гуляєва Д.С.

Розпочинаючи захід Школяр С.П. повідомив, що в умовах форс-мажорних обставин важливим є забезпечення природо збереження та раціонального природокористування, екології. При цьому одним з напрямків являється проведення наукових розробок в цій сфері, над чим працюють науковці факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, його осередків інтелектуального розвитку. Крім того він повідомив, що екологічним питанням, зокрема, які пов’язані із збереженням вікових дерев, займається більше десяти років група науковців та представників студентської молоді. В напрацюваннях є чисельні публікації, проєктні пропозиції, які схвалені та реалізовані на рівні регіональних програм розвитку, маються патенти, останній з яких отриманий на початку 2025 року. На сьогодні дослідження здійснюються відповідно до виконання затвердженої в УкрІНТЕІ теми НДДКР «Розвиток регіональної інноваційної інфраструктури: інформаційно-консультативне забезпечення в сфері інтелектуальної власності» (№0124U005180). Студенткою Новописьменною А.С. виконується бакалаврська робота на тему «Декоративно-квітучі рослини в озелененні навчальних закладів» та проводяться відповідні дослідження за програмою даної тематики. Новописьменна А.С. поінформувала, що одним з розділів програми є аналіз передового досвіду озеленення декоративно-квітучими рослинами територій садово-паркових зон різних міст, й університетів зокрема. Вона надала інформацію про результати дослідження, проведеного у Національному комплексі “Експоцентр України” (ВДНГ, м. Київ).

ВДНГ, м. Київ

Школяр С.П. додав, що здійснюється активна співпраця науковців університету з Полтавським обласним осередком Всеукраїнської екологічної ліги, в якому він як Патентний повірений України очолює один із напрямків діяльності полтавського осередку «Об’єкти права інтелектуальної власності в екологічні сфері: консалтинг та експертиза», в діяльності осередку передбачене міжрегіональне партнерство. Партнер досліджень по місту Кропивницький Гуляєва Д.С. поділилася результатами досліджень місцевого дендропарку.

Дендропарк, м. Кропивницький

Завершуючи захід, учасники узгодили проведення подальших досліджень в інших місцях України, наступними з яких є м. Чернігів та м. Полтава, зокрема територія Ботанічного саду факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

You may also like...