Відбулося засідання робочої групи з оновлення освітньо-професійної програми для підготовки магістрів «Екологія» за предметною спеціальністю 101 Екологія
07 березня 2023 року на факультеті природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в онлайн-форматі відбулося розширене засідання робочої групи з оновлення освітньо-професійної програми «Екологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за предметною спеціальністю 101 Екологія галузі знань 10 Природничі науки.
Під час засідання робочої групи були присутні: гарант освітньо-професійної програми Людмила Гомля кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології; члени робочої групи: Марина Дяченко-Богун доктор педагогічних наук, професор завідувач кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології ПНПУ імені В. Г. Короленка; Тетяна Шкура кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології; Наталія Лимар, студентка групи ПЕ-56 ПНПУ імені В. Г. Короленка; Олег Перепелиця, студент групи ПЕ-56 ПНПУ імені В. Г. Короленка; Ірина Черкаська директор Комунальної установи природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради.
Слухали доповідь гаранта освітньо-професійної програми Людмили Гомлі кандидата біологічних наук, доцента кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології, щодо перегляду та оновлення освітньо-професійної програми «Екологія» для другого (магістерського) рівня вищої освіти. Гарант наголосила, що оновлення ОПП важливо проводити базуючись на проведеному моніторингу якості освітнього процесу, задоволеності здобувачів вищої освіти освітньою програмою, рецензій, які дозволяють констатувати, що ОПП потребує певних змін для посилення освітнього процесу.
До обговорення долучилися викладачі кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології: доц. Т.В. Шкура запропонувала перерозподілити години практичної підготовки студентів пропорційно між видами практики для рівномірного посилення фахової підготовки студентів-магістрів.
Проф. М. М. Дяченко-Богун, запропонувала у навчальному плані 2023-2024 навчальному році збільшити кількість лекційних та практичних занять з навчального курсу «Інноваційні технології в екології та оптимізація природокористування» шляхом зменшення кількість годин з дисципліни «Системний аналіз якості навколишнього середовища» зазначивши, що дана дисципліна є досить актуальною у фаховій підготовці екологів, а також є підґрунтям для формування базових знань екологів.
Черкаська І. С., директор Комунальної установи природно-заповідного фонду Регіональний ландшафтний парк «Диканський» Полтавської обласної ради підтримала пропозицію щодо відповідного перерозподілу годин за даними дисциплінами, оскільки це дасть змогу розширити спектр практичних навичок майбутніх фахівців-екологів, що важливо для забезпечення їх конкурентоспроможності на ринку праці в регіоні.
Наталія Лимар та Олег Перепелиця, студенти груп ПЕ-56 денної та заочної форми навчання за даною освітньо-професійною програмою відмітили позитивні зміни за відповідною ОПП та зауважили, що на часі поглибити знання щодо негативного впливу воєнних дій на навколишнє природне середовище, тому досить актуально забезпечити ґрунтовне вивчення даних тем в контексті вивчення освітніх компонентів ОПП.
Доцент Тетяна Шкура відмітила, що пропозиція студентів є дуже актуальною та може бути реалізована під час вивчення освітнього компонента «Природоохоронний контроль та екологічне інспектування» шляхом введення в ОПП нового ПРН (ПРН 21).
Робоча група освітньо-професійної програми «Екологія» обговорили, врахували та затвердили висловлені побажання щодо відповідних змін за даною ОП, що покращують підготовку висококваліфікованих фахівців екологів.
Засідання робочої групи з оновлення освітньої-професійної програми для підготовки магістрів освітньо-професійної програми «Екологія», пройшло в теплій дружній атмосфері з конструктивним і результативним обговоренням. Учасники запропонували схвалити проєкт освітньо-професійної програми «Екологія» та навчальний план для другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 101 Екологія.
Щиро дякуємо стейкголдерам за співпрацю, професійні зауваження та пропозиції!