Засідання робочих груп з обговорення освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів зі спеціальності 073 Менеджмент
15 лютого 2024 р. на кафедрі педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна відбулися засідання робочих груп зі створення та оновлення освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 073 Менеджмент.
Для ефективного вирішення даного питання до процесу обговорення та оновлення освітніх програм залучаються зовнішні та внутрішні стейкхолдери, академічна спільнота і учасники навчального процесу.
У заході взяли участь члени робочої групи зі створення та оновлення освітніх програм: гарант освітніх програм – доцентка Оксана Большая, доцентка кафедри Алла Барбінова, кандидатка економічних наук Інна Іщенко, професорка Олена Жданова-Неділько, голова Дмитрівського старостату Станіслав Козка, начальниця відділу стратегічного планування, моніторингу та промоцій Департаменту економіки і інвестицій Полтавської міської ради Ганна Люлька, завідувачка гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської територіальної громади Ольга Кішенець, заступниця директора Приватної початкової школи міста Полтава «Дитяча Корпорація Успіху» Ольга Гурська, студентка групи УІД-4 Поліна Троян, студентка групи УІД-2 Ірина Зобенько, студентка групи УІД-5 Юлія Копелець, та запрошені: доцент Сергій Школяр та доцент Василь Шпильовий.
Гарант освітньої програми Оксана Большая ознайомила як змінились освітні компоненти та практична підготовка здобувачів освіти у 2023-2024 навчальному році. Відповідно до Методичних рекомендацій щодо перегляду та оновлення освітніх програм у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка на даному етапі члени робочої групи обговорили національні стратегії розвитку вищої освіти, детально переглянули перелік освітніх компонентів освітніх програм та врахували всі рекомендації щодо майбутнього проекту освітньої програми.
Членкиня робочої групи Ганна Люлька зазначила, що нині у Полтавській громаді потрібні сучасні висококваліфіковані фахівці, які володіють ґрунтовними знаннями та проявляють високий рівень володіння управлінськими навичками. Тому вона запропонувала посилити увагу на таких компонентах робочих програм, як грантова діяльність, співпраця з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями, взаємодії між муніципалітетом та бізнесом.
Завідувачка гуманітарного відділу виконавчого комітету Мачухівської територіальної громади Полтавської області Ольга Кішінець висловила думку, що необхідно посилити увагу на практичні аспекти функціонування освітніх програм. Адже управлінець повинен мати сформовані навички здійснювати професійну діяльність.
Голова Дмитрівського старостату, рецензент освітніх програм Станіслав Козка зауважив на престижності управлінців інноваційної діяльності, а саме акцентував увагу на тому, що на кафедрі в сучасному освітньому середовищі ведеться потужна підготовка управлінців до діяльності в сучасних умовах.
Кандидат педагогічних наук, заступниця директора з навчально-виховної роботи ТО «Приватна початкова школа м. Полтава «ДКУ», рецензент Ольга Гурська запропонувала посилити освітню програму компонентами психологічного спрямування. Вона додала, що в сучасних умовах дуже важливо дбати про ментальне здоров’я та формувати навички саморегуляції.
Варто відмітити, що рецензенти освітніх програм надали схвальні відгуки про функціонування освітніх програм «Менеджмент (Управління інноваційною діяльністю)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 073 Менеджмент. Вони зазначили, що на кафедрі працюють кваліфіковані викладачі, які проявляють високий рівень професіоналізму, постійно дбають про власний професійний і особистісний розвиток, забезпечуються ефективні умови для професійного становлення здобувачів освіти. Також відмітили високий рівень сформованості фахових компетентностей випускників кафедри. Це переконує у актуальності освітніх програм спеціальності 073 Менеджмент та затребуваності їх випускників на ринку праці.
Не менш важливо, що в обговоренні взяли участь здобувачі освіти, які надали слушні пропозиції до поліпшення освітніх програм.
Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам, академічній спільноті та студентству за цінні поради, ефективну комунікацію й співпрацю!