Збережемо надбання минулих поколінь разом!!!
Ботанічний сад (навчальна лабораторія) Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка по праву вважається перлиною природи міста Полтави. Адже він є рукотворним пам’ятником для викладачів і співробітників минулих поколінь та десятків тисяч випускників природничого факультету – від його створення до сьогодення. Колекційний фонд цієї природоохоронної установи налічує понад 400 видів інтродукованих, культивованих, культурних видів, різновидностей, форм, сортів рослин, які є не тільки вагомим доповненням до фіторізноманіття міста, а й особливим осередком його збереження. Старше покоління викладачів і співробітників природничого факультету пам’ятають і чудові квітники, і різноманітні колекції відкритого та закритого ґрунту, і досліди на навчально-дослідницьких ділянках, і невелику за площею стару оранжерею.
На сьогодні ботанічний сад – це потужна освітня, природоохоронна установа, яка не тільки милує зір яскравими барвами квітників: сніжно-білі спіреї та нарциси змінює кольорова веселка тюльпанів, милує око фіолетовий розмай «іудиного дерева» (церциса європейського) та пишна краса світло-рожевої сакури, та є осередком збереження рідкісних та зникаючих видів рослин, занесених до Червоної книги України. Справжньою гордістю короленківців є сучасна оранжерея, де можна вивчати, досліджувати, милуватися рослинами пустелі та напівпустелі, тропіків та субтропіків. І все це неоціниме багатство потребує систематичного догляду та примноження. Саме тому за ініціативи декана природничого факультету Сергія Новописьменого відбулися заходи по облагородженню та прибиранню території ботанічного саду та 10 травня 2022 року було проведено суботник. Викладачів та співробітників кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології також долучилися до цієї важливої справи.
Активно працювали на виділеній території: Світлана Гапон, Валентина Оніпко, Олеся Ханнанова, Володимир Іщенко, Наталія Максименко, Тетяна Хілінська. Видаляли сухостій, деревну поросль, згрібали залишки минулорічного опаду, розчищали чагарники. Робота кипіла, адже для членів нашої кафедри це не тільки ботанічний сад природничого факультету, а й навчальна лабораторія, де проводяться заняття з ботаніки, фізіології рослин, основ сільського господарства, екології рослин та ін. Тому така спільна робота на свіжому повітрі, в умовах війни, сприяла не тільки спілкуванню з природою та одного з одним, а й надихає колектив кафедри на майбутні звершення та досягнення!