Інтерактивний консалтинг-семінар «Функціонування та розвиток Полтавського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги як регіонального осередку інтелектуального розвитку в екологічній сфері»

15 квітня 2025 року відбувся інтерактивний консалтинг-семінар «Функціонування та розвиток Полтавського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги як регіонального осередку інтелектуального розвитку в екологічній сфері». Відкрив захід декан факультету природничих наук та менеджменту, кандидат педагогічних наук Новописьменний С.А., який являючись головою Наукової ради Полтавської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ), повідомив, що на сьогодні активно ведеться запровадження інструментів цифровізації в роботі обласних організацій та осередків ВЕЛ, здійснюється розбудова ВЕЛ та залучення нових активістів, ведеться посилення інформаційно-просвітницької роботи осередків ВЕЛ в соціальних мережах. Він подякував доцента кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна, кандидата технічних наук Школяра С.П. за відгук на пропозицію долучитися до діяльності ВЕЛ та стати членом її полтавського осередку. Новописьменний С.А. привітав Школяра С.П. із отриманням ним квітка члена організації за підписом Голови ВЕЛ Тетяни Тимочко та запропонував обрати той напрямок, який характерний для його професійній діяльності та сприятиме розвитку екологічної сфери.

Школяр С.П. як Патентний повірений України виявив бажання очолити один із напрямків діяльності полтавського осередку «Об’єкти права інтелектуальної власності в екологічні сфері: консалтинг та експертиза». Крім того він повідомив, що екологічним питанням, зокрема, які пов’язані із збереженням вікових дерев, займається більше десяти років група науковців та представників студентської молоді. В напрацюваннях є чисельні публікації, проєктні пропозиції, які схвалені та реалізовані на рівні регіональних програм розвитку, маються патенти, останній з яких отриманий на початку 2025 року. На сьогодні дослідження здійснюються відповідно до виконання затвердженої в УкрІНТЕІ теми НДДКР «Розвиток регіональної інноваційної інфраструктури: інформаційно-консультативне забезпечення в сфері інтелектуальної власності» (№0124U005180).

Декан факультету, зосереджуючи увагу на повсякденній різнобічній екологічній діяльності, повідомив, що 14 квітня 2025 року на базі Хорольського ботанічного саду відбулося засідання робочої групи, присвячене актуалізації освітньої програми «Екологія», шляхам її осучаснення та посилення її практичної цінності, використовуючи природнє розмаїття, екосистемну цілісність та дослідницький потенціал ботанічного саду як бази практики для студентів – живої аудиторії, де наука, природа й освіта зливаються в єдине ціле.

Окреслюючи важливість залучення молодого покоління до екологічної освіти та науки, Новописьменний С.А. поінформував про те, що 14 квітня в Хорольській гімназії Полтавської області відбулася профорієнтаційна зустріч, під час якої було представлено освітні можливості, які пропонує Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, факультет природничих наук та менеджменту, його структурні підрозділи як осередки інтелектуального розвитку. Крім того він наголосив на тому, що на факультеті гармонійно поєднуються наука, освіта та управління, проводяться наукові конференції, що створює широкі перспективи для майбутніх фахівців. Так, найближчим часом пройде низка заходів, в яких передбачено участь молодого покоління. Отже, вже 24 квітня 2025 року відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція сучасний стан біосфери у науковій спадщині академіка Володимира Вернадського в контексті техногенних загроз, а 1 травня на базі Лубенського лісотехнічного фахового коледжу пройде Всеукраїнська науково-практична конференція «Біорізноманіття: теорія, практика та методичні аспекти вивчення у закладах освіти». Крім того, 15 травня запланована Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Сучасні досягнення природничих наук» (для студентів, магістрантів, аспірантів, молодих науковців)». Підводячи підсумки, Новописьменний С.А. та Школяр С.П. висловили впевненість у тому, що спільна діяльність факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Полтавського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги сприятиме розвитку екологічної сфери.

You may also like...