Інтерактивний консалтинг-семінар «Форми мотивації учасників освітнього процесу: інклюзівні ігрові баталії»

31 березня 2025 року за ініціативи ректора університету Гриньової М.В. та представника кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна доцента Школяра С.П. відбувся інтерактивний консалтинг-семінар «Форми мотивації учасників освітнього процесу: інклюзівні ігрові баталії».

Відкриваючи семінар, Марина Вікторівна закцентувала увагу на тому, що він проводиться на виконання короткострокових планів конкретних заходів семінару «Інклюзія у розвитку освітніх ініціатив університету: від школяра до академіка» та в розвиток моделі заохочення молодого покоління завдяки використанню ігрових спортивних технологій. Гриньова М.В. наголосила на тому, що ефективним є застосування та розгалуження вже існуючих напрацювань в цьому напрямкові, зокрема проведення змагань молоді із шахів на різних рівнях. Так, за підтримки ректора проводяться змагання серед студентів університету, а також на постійній основі серед учнівської молоді Полтавської територіальної громади.

Марина Вікторівна констатувала, що наразі на базі університету проводяться чергові змагання із шахів серед школярів. Так, за сприянням начальниці Управління молоді та спорту Полтавської обласної військової адміністрації Марини Трохименко, президента Федерації шахів України Олександра Камишіна та за підтримки ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у м. Полтава з 28 по 30 березня 2025 року пройшов відкритий особисто-командний чемпіонат України та особистий чемпіонат України з шахів серед юніорів (розв’язування шахових композицій), в якому прийняло участь 28 учасників та учасниць з Полтавської, Харківської та Дніпропетровської областей.

Ректор запропонувала на прикладі розв’язування шахових композицій розширити інтерактивний зв’язок між школярами та науково-педагогічними працівниками університету в цьому виді спорту. Школяр С.П. з урахуванням існуючих напрацювань, пропозицій та в рамках розробленої моделі заохочення молодого покоління з використанням ігрових технологій запропонував реалізувати формат пілотного проєкту «Інклюзівні ігрові баталії (Inclusive game battles)». Сергій Петрович висловив ідею його здійснення, розпочинаючи із шахів, провівши перші матчеві зустрічі, зокрема із бліц-шахів. На його думку інклюзії ігрових баталій сприятиме проведення командних матчевих зустрічей принаймні у двох форматах: школяр/школяр проти науковець/науковець, а також школяр/науковець проти науковець/школяр. Наприкінці заходу Марина Вікторівна, підтримуючи формат пілотного проєкту із залученням школярів та науковців, наголосила на важливості його проведення в рамках заходів Дня відкритих дверей університету.

Важливим також є активне залучення до співпраці Полтавської обласної федерації шахів (Президент Щербов Г.А.) та, враховуючи давні шахові традиції, кафедру математичного аналізу та інформатики (завідувач, професор, доктор фізико-математичних наук Сєров М.І.). Інклюзівні ігрові баталії (Inclusive game battles) як форми мотивації учасників освітнього процесу в подальшому мають отримати розгалуження й на інші напрямки інклюзії у розвитку освітніх ініціатив університету, проходити під егідою та за підтримки ректора університету.

You may also like...