ПНПУ Природничий факультет
Культурне життя.

На факультеті завжди пам’ятають про виховну діяльність як невід’ємну складову діалогу викладача й студента. Вже на першому курсі студенти проходять випробування сценою, на рівні факультету та університету відбувається щорічне святкове дійство під назвою «Осінній дебют».

Хореографічний колектив Адажіо
«Осінній дебют». 22 жовтня 2014 року

У першому семестрі навчального року на природничому факультеті завжди проводяться цікаві заходи. Окрім згаданого свята першокурсників, яскраво відбуваються святкування Дня працівника освіти та Дня студента, конкурс-презентація композицій із природного матеріалу «Засяяла в осінніх барвах Полтавщина». Щороку, у грудні, студенти факультету беруть участь у благодійній акції «Подаруй казку дітям», демонструючи свою небайдужість та неабиякий акторський талант.

Хореографічний колектив Адажіо
Конкурс-презентація композицій із природного матеріалу «Осінь сторічного ювілею»

Хореографічний колектив Адажіо
Благодійна акція «Подаруй казку дітям». Полтавський притулок «Любисток», 17 грудня 2013 року

Цікавими для студентів є відомості про культуру та обряди країн, мова яких вивчається. З країнознавчої точки зору відзначається День подяки; вікторини та розіграші традиційно проводяться на Хелоуїн. Популярним серед студентства завжди є День студентського самоврядування, адже в цей день кожен себе може відчути в ролі викладача, помінятися з ним місцями.

Хореографічний колектив Адажіо
День Студентського самоврядування. 18 листопада 2014 року

Особливе значення для молоді має День Св. Валентина. У цей день постійно проводяться конкурси та змагання, метою яких, окрім розваг, є виховання своєрідного кодексу ввічливості, вишуканих манер та шанобливого ставлення один до одного. Іноді студенти влаштовують конкурси типу «Краща пара закоханих», «Конкурс справжніх леді і джентльменів» тощо.

Весна починається святкуванням Міжнародного жіночого дня та тижнем природничого факультету, який насичений тематичними культурно-дозвіллєвими заходами. Традиційно на День сміху на факультеті відбувається змагання КВН команд І курсу на кубок декана проф. М.В. Гриньової.

Хореографічний колектив Адажіо
Змагання КВН команд І курсу на кубок декана проф. М.В. Гриньової. 1 квітні 2014 року

Студенти є відкритими до спілкування і знайомства з невідомим, тому їх цікавлять подорожі, вивчення інших традицій та звичаїв. Міжкультурне спілкування є одним із наріжних каменів виховання на факультеті, тому ми виховуємо в першу чергу толерантність до інших культур та народів. Факультет завжди люб’язно приймає гостей, вбачаючи в цьому один із механізмів обміну досвідом.

Наші студенти активно долучаються до подій на інших факультетах та до заходів на рівні університету. Славиться природничий активною допомогою в організації і міських заходів таких як: щорічна церемонія «Молодь року», традиційний студентський бал «Допомогти так легко».

Хореографічний колектив Адажіо
Творча команда природничого ф-ту. Студентський бал «Допомогти так легко» 2013 рік

Хореографічний колектив Адажіо
Загальноуніверситетський конкурс краси «Король і Королева ПНПУ 2014»

Хореографічний колектив Адажіо
Щорічна церемонія «Молодь року 2013»

На природничому факультеті постійно функціонують колективи художньої самодіяльності, які були створені за сприянням декана природничого факультету проф. Гриньової М.В.

 • студія естрадної пісні «Gloria». Колектив був створений 1.09.2014 року. Керівником студії є Людмила Супрунова солістка українського народного хору «Калина», переможниця численних міжнародних та всеукраїнських вокальних фестивалів-конкурсів, випускниця нашого вишу.
 • хореографічний колектив «Адажіо» керівник студентка ІІІ курсу природничого факультету Аліна Голтвян.
 • команда з черлідингу«Art life» природничого факультету під керівництвом студентки ІІ курсу Анастасії Арканової.
Хореографічний колектив Адажіо
Студія естрадної пісні «Gloria»

Хореографічний колектив Адажіо
Хореографічний колектив «Адажіо»

Хореографічний колектив Адажіо
Команда з черлідингу«Art life»

Разом з тим, важливим аспектом виховної роботи є робота кураторів – національно-патріотичне виховання: вшанування героїв Крут, річниць визначних особистостей краю та держави, вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр. Не варто зайвий раз говорити про важливість таких заходів для збереження національної пам’яті. На факультеті не забувають і про Всесвітній день навколишнього середовища та День здоров’я, що є актуальним питанням виховання молодого покоління педагогів.

У цілому, виховна робота на факультеті здійснюється у відповідності з загальноуніверситетським планом виховної роботи і включає наступні розділи:

 • Формування загальної культури студентської молоді;
 • Патріотичне виховання студентів;
 • Правове виховання студентів;
 • Естетичне виховання студентів;
 • Моральне виховання;
 • Екологічне виховання;
 • Економічне виховання;
 • Статеве виховання.
Хореографічний колектив Адажіо
Церемонія нагородження «Гордість природничого 2014»

Хореографічний колектив Адажіо
Випускний вечір 2014 року

Основними завданнями виховної роботи в групі є профілактика порушень навчальної дисципліни, удосконалення студентського колективу та створення позитивного мікроклімату, роз’яснення прав та обов’язків студентів, просвіта з питань, що потребують посиленої соціальної уваги, а також реалізація комплексу організаторських та дорадчих функцій куратора.

Регулярно здійснюється контроль за відвідуванням та академічною успішністю студентів та проводяться індивідуальні бесіди зі студентами, поведінка та ставлення яких до навчання потребують корекції. Протягом семестру відбуваються консультації викладачів із питань успішності студентів та шляхів покращення роботи з ними. Регулярно здійснюється контроль умов проживання студентів у гуртожитку. Виявлені недоліки в організації проживання студентів та забезпеченні їх належними умовами обговорюються на нарадах кураторів разом із внесенням пропозицій по їх усуненню.

Протягом навчального року проводяться змістовні кураторські години, тематика яких відповідає завданням роботи куратора та основним напрямкам виховання. Серед питань, що отримують першочергове висвітлення, можна назвати бесіди з техніки безпеки (із проведенням комплексного вступного інструктажу у перші дні навчального року); профілактику шкідливих звичок; бесіди на морально-етичні теми; бесіди соціокультурного та національно-патріотичного спрямування, а також обговорення проблем і перспектив входження України в загальноєвропейський освітній простір.

Куратори заохочують участь груп у загальнофакультетських, позааудиторних та святкових заходах, конкурсах та концертах. Студенти регулярно готують тематичні стіннівки; у групах постійно організується перегляд фільмів у навчально-виховних цілях, здійснюються походи в театр та інші заклади культури.

Серед питань, що потребують постійної уваги, – проведення індивідуальних бесід зі студентами, які порушують навчальну дисципліну, стимулювання студентів до покращення академічних показників, проведення виховних заходів та змагань між академічними групами, залучення студентів до роботи над газетою факультету та творчої діяльності, покращення міжособистісних стосунків між студентами факультету та здійснення постійної психолого-педагогічної діагностики.