ПНПУ Природничий факультет
Культурне життя.

Система виховної діяльності природничого факультету спрямована на забезпечення адаптації студентства, створення умов для реалізації здібностей молоді, визначення індивідуального шляху духовно-морального розвитку, професійного педагогічного зростання. До управління та реалізації виховної діяльності на факультеті залучені декан факультету, заступники декана з виховної роботи, куратори академічних груп, професорсько-викладацький склад. Студентська рада факультету.

Виховна діяльність поєднує індивідуальний підхід із колективною, творчою діяльністю, яка має особисту та громадську значущість. У цьому полягає особливість виховної роботи, яка забезпечує творчу діяльність, самовиявлення, самореалізацію особистості, розвиток цілісної духовно-моральної особистості майбутнього вчителя.

Виховна діяльність на природничому факультеті здійснюється згідно Концепції виховної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Положення про виховну роботу та Положення про Раду з організації виховної діяльності.

Важливим аспектом підвищення ефективності та якості виховної діяльності є залучення викладачів, магістрантів та студентської молоді до реалізації міських проектів та програм:

- традиційного благодійного балу «Допомогти так легко» (2013-2017 рр.);


- щорічної церемонії нагородження переможців конкурсу «Молодь року» (2014-2017 рр.);

- соціально-інформаційного благодійного проекту «Врятуй життя ближнього» (2016-2017 рр.);

- благодійного пішо-квесту «25 кроків незалежності» з нагоди 25-річниці незалежності та Дня державного прапора України (2016 р.);

- соціально-просвітницького заходу «Народна культура зраненої землі» (2017 р.);

- соціально-просвітницького заходу «Вдивляючись у себе» (дослідження мистецької і літературної спадщини Т. Г. Шевченка) (2018 р.);

- соціального проекту «Спасибі мамо» (2018 р.) та ін.


Ефективним засобом підвищення культури молоді є залучення студентів до діяльності в мистецьких колективах факультету: студії естрадної пісні «Gloria» та команді черлідингу «Art life».

Студія естрадної пісні «Gloria» природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка створена у 2014 році з ініціативи декана природничого факультету, професора М.В. Гриньової.

Колектив очолює музикант, талановита співачка, лауреат і переможниця міжнародних, всеукраїнських, обласних вокальних конкурсів Людмила Супрунова. Керівник студії має потужні здобутки й перемоги: Гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу пісні і танцю «Різдво у Татрах» (Словаччина), лауреат І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу народного та сучасного мистецтва «Lago di Garda» (Італія), переможниця конкурсу «Молодь року» у номінації «Молодіжне відкриття» та інші.

Основним завданням студії «Gloria» є розвиток аматорської творчості, виховання у молоді поваги та любові до кращих пісенних традицій українського народу, плекання духовних якостей та почуття прекрасного.

Навчаючись мистецтву співу вихованці опановують техніку та художньо-виразні засоби виконання музичних творів, оволодівають системою вокальних навичок та вмінь: звукоутворення, дихання, розвивають музичний слух, почуття ритму. Керівник приділяє значну увагу репетиційній роботі, відшліфовує звучання вокальних партій, працює над дикцією, динамічними відтінками вокальних творів.

До репертуару студії входять відомі твори українських композиторів і поетів, сучасні обробки народних пісень, виконання яких перетворюється в театралізоване дійство з вдало підібраними текстами та хореографічними рухами. «Gloria» працює у стилі pop та pop-folk музика.

Студія естрадної пісні «Gloria» переможці обласного міжвузівського мистецького фестивалю-конкурсу «Студентська весна» (2015, 2016, 2017 рр.)

Колектив активний учасник і окраса факультетських та університетських наукових конференцій, культурно-мистецьких проектів та профорієнтаційних заходах. «Gloria» вдало презентує свою творчість на міських та обласних урочистостях:

- «Пісні Бузкового гаю»;

День Європи в Україні;

- соціально-просвітницького заходу «Вдивляючись у себе» (дослідження мистецької і літературної спадщини Т. Г. Шевченка)

- соціального проекту «Спасибі мамо».

Студія естрадної пісні «Gloria» дарує глядачам радість спілкування з прекрасною, задушевною і дзвінкою, ніжною і зворушливою, жартівливою українською піснею.

Команда черліденгу «Art life» заснована у 2014 році, тренер та капітан команди – Анастасія Арканова – майстер спорту України з черліденгу, Сергій Синиця – президент Полтавської обласної федерації черліденгу.

Склад команди – студенти природничого факультету, школярі Полтавської гімназії № 33 та ЗОШ I-III ступенів № 28.

З березня 2016 року команда об’єднана із студентами факультету філології та журналістики, факультету фізичного виховання і представляє Полтавську обласну федерацію черліденгу на змаганнях різних рівнів.

Спортсмени команди мають звання майстрів спорту України з черліденгу: Анастасія Арканова, Анастасія Пронь, кандидати у майстри спорту України: Оксана Кабак (природничий факультет), Анна Лещенко (факультет фізичного виховання), Олена Семирот (студентка факультет філології та журналістики).

Досягнення команди за 2016-2017 н.р.:

- чемпіонат України з черліденгу (1 місце – данс квартет, 3 місце – данс команда);

- відкритий чемпіонат м. Полтава (1 місце – данс-соло А. Арканова, 1 місце – данс-дует, квартет та команда);

- участь у відкритому чемпіонаті Респібліки Білорусь, м. Мінськ;

- перемога у чемпіонаті України з черліденгу данс квартету, м.Київ;

- відкритий чемпіонат Сумської області (1 місце – данс-соло А. Арканова, 1 місце – данс-дует, квартет);

Запорука успіху та розвитку команди «Art life» – щорічне гідне представлення на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях з черліденгу.

До організації та проведення культурно-мистецьких, просвітницьких, благодійних, спортивних заходів долучається Студентська рада природничого факультету ПНПУ імені В. Г. Короленка.

Студентська рада природничого факультету покликана захищати права та інтереси студентів, активно долучатись до управління вищого навчального закладу, сприяти гармонійному розвиткові майбутнього фахівця.

Студентська рада природничого факультету має таку структуру:

- Голова студентської ради природничого факультету (навчальний сектор).

- Культурно-масовий сектор.

- Спортивний сектор.

- Науковий сектор.

- Волонтерський сектор.

- Побутовий сектор.

- Інформаційний сектор.

Традиційно на природничому факультеті ініціюється та проводиться комплекс культурно-мистецьких проектів, виховних заходів, зокрема:

Конкурс презентація академічних груп І курсу «Природничий запалює таланти»


Інтерактивний квест для студентів природничого факультету
Семінар «Ініціатива прозорості видобувних галузей»


Щорічна церемонія нагородження «Гордість природничого»

На природничому факультеті створено сприятливе освітнє середовище для реалізації навчальної, науково-дослідницької, культурно-освітньої діяльності, а також повноцінного вираження творчого потенціалу і спортивних здібностей студентської молоді. Здійснюється підготовка висококваліфікованих дослідників, здатних генерувати яскраві наукові ідеї задля вирішення прикладних завдань, що стоять перед людством.

Обравши природничий факультет, Ви отримаєте фахові знання, а також проживете цікаве і багате на яскраві події студентське життя.