Ворона Петро Васильович

Ворона Петро Васильович, доктор наук з державного управління,
доцент, професор кафедри парламентаризму та політичного менеджменту НАДУ при Президентові України (за сумісництвом),
депутат Полтавської обласної ради

Контактна інформація:

Тел.: ;

e-mail:

Сфера наукових інтересів:

Особливості розвитку місцевого самоврядування в Україні та за кордоном; розвиток вітчизняної політичної системи; проблематика місцевих та парламентських виборів; проектна діяльність територіальних громад; партологія; управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування; гендерні особливості місцевого самоврядування; особливості розвитку політичних систем Франції, Ізраїля, Бельгії, країн пострадянського простору.

Наукові здобутки:

У жовтні 2013 року в Національній академії захистив докторську дисертації на тему «Теоретико-методологічні засади організації місцевого самоврядування в Україні» за спеціальністю «Місцеве самоврядування». Є автором 3, співавтором 10 колективних монографій, 6 підручників. Має понад 240 наукових публікацій наукового та навчально-методичного характеру в галузі державного управління. Здійснює підготовку (наукове керівництво і консультування) наукових та науково-педагогічних кадрів. Проходив стажування і вивчав досвід роботи органів місцевого самоврядування США, Китаю, Польщі, Бельгії, Швеції та Німеччини. З 2014 р. і дотепер – член спеціалізованої вченої ради Д 26.810.02 в Національній академії державного управління при Президентові України та з 2016 р. член спеціалізованої вченої ради Д 08.866.01 в Дніпровському регіональному інституті державного управління Національній академії державного управління при Президентові України.

Практична діяльність:

Трудову діяльність розпочав у 1991 році на посаді вчителя географії та історії Денисівської ЗОШ І-ІІІ ст. У період з 2000 по 2002 рік працював заступником директора Денисівської ЗОШ І-ІІІ ст. з навчально-виховної роботи. У 2002-2004 роках – працював тренером з боротьби «самбо» у ПЗОШ І-ІІІ ст. «Ерудит» м. Харкова. У 2004 році закінчив Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії. У 2004 році – начальник відділу субсидій УПСЗН Оржицької РДА. У 2005-2006 роках – голова Оржицької районної державної адміністрації Полтавської області. З 28 квітня 2006 року по 18 листопада 2010 року – заступник голови Полтавської обласної ради V скликання. У 2008 році закінчив навчальний курс «Влада і політика» у Відкритому Університеті Ізраїлю. У 2010-2013 роках – докторант кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління. У 2011 році закінчив Полтавський національний університет імені Юрія Кондратюка за фахом «Економіка підприємства». У 2011-2012 рр. працював деканом факультету економіки та менеджменту Полтавського університету економіки і торгівлі. А в 2012-2014 рр. – помічник-консультант народного депутата України, Героя України В.Кличка. З лютого 2014 по листопад 2015 року – голова Полтавської обласної ради VI скликання. З січня 2016 р. професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені. В. Г. Короленка.

Громадська діяльність:

депутат Полтавської обласної ради IV, V, VI, VII скликань. Голова і член журі ряду обласних премій. Є автором ряду програм розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині та ініціатором заснування обласних літературних премій, в т. ч. і премій ім. Івана Котляревського та ім. Антона Макаренко у Полтавській обласній раді. Учасник АТО. Голова громадської організації «Всеукраїнська спілка ветеранів «Братерство батальйону «Фенікс». Член НСЖУ. Голова Полтавської обласної федерації спортивного орієнтування. Голова ГО «Оржицьке земляцтво Полтавщини».

Перелік дисциплін: