Самусенко Юрій Васильович

кандидат хімічних наук, доцент

Контактна інформація

Адреса кафедри: м. Полтава, Остроградського 2а,
ПНПУ імені В.Г.Короленка, І корпус, к.29.
Телефон кафедри: (0532) 7-22-48
e-mail:chemi_pnpu@rambler.ru

Трудова і професійна діяльність

Після закінчення аспірантури Ю. В. Самусенко повернувся у Полтаву на посаду асистента кафедри хімії. У березні 1975 року на засіданні спеціалізованої вченої ради ІОХ АН УРСР він успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «?,?-Ненасыщенные сульфоны, содержащие фтор». У липні цього ж року він став старшим викладачем, а через рік – виконуючий обов’язки доцента кафедри хімії Полтавського педінституту.

З листопада 1983 року знову почалися активні дослідження в галузі хімії аценафтену і нафтостирилу.

Навчальна і методична робота

Читає курси «Органічна хімія» для студентів хіміків, біологів та екологів, зосереджуючи свою увагу на удосконаленні навчального процесу і наукових дослідженнях. Автор навчальних посібників.Керує написанням курсових і магістерських робіт.

Наукова робота

На замовлення ТОВ «Біополімер», він розробив технологію виробництва синтетичного біоабсорбуючого шовного матеріалу, для фірми «Євразія» досліджував властивості природного полімеру – хітозану. Ці дослідження завершилися створенням лікарського препарату «Хітозан-Гента». При цьому не припиняються дослідження в галузі хімії нафтостирилу.

Визнанням високого професіоналізму Ю. В. Самусенка є той факт, що протягом багатьох років він був членом журі І і ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з хімії студентів класичних і педагогічних університетів та учнівських хімічних олімпіад обласного та республіканського рівнів. Має понад 200 друкованих праць, серед яких – патенти, наукові монографії, статті в академічних журналах, навчальні посібники, довідники, збірники задач, практикуми та інші.