ПНПУ Природничий факультет

Архів новин.

23 і 24 лютого 2012 р. на базі кафедри ботаніки Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулася науково-практична конференція„Організаційно-педагогічні основи екскурсійної роботи вчителя природничих дисциплін”
    На конференції виступили з науковими роботами багато викладачів ВНЗ та Загально-освітніх шкіл - Полтави, Харкова, Сум, Дніпропетровська і також були пристутніми науковці Полтавського еколого-натуралістичного центру.
     В ході роботи були розглянуті такі питання,як екскурсійна робота, методична і організаційно-виховна робота вчителя, викладача. А дехто з учасників докладав доповідь про ботанічні сади.    Відмітити можна те, що цікавим був виступ Цебржинського Олега Ігоровича(завідувача кафедри біології і основ здоров'я людини природничого факультету) на тему "Амінокомплексниий склад" і Гомлі Людмили Миколаївни, що в ході свого виступу презентувала всій аудиторії фільм про практику на природничому факультеті.
    Відкриття конференції відбулося з наддям почесного слова декана природничого факультету Гриньовій Марині Вікторівні, а також Оніпко Валентині Володимирівні.

Україно-польська дружба по-студентськи

2 листопада 2011 року в стінах ПНПУ імені В. Г. Короленка відбулася зустріч зі студентами Варшавського аграрного університету.
    У найкращих традиціях студентства усіх країн, усіх часів завжди було спілкування. Цікаво проведений час, нові враження, обмін досвідом – це лише мала дещиця того, що дають подібні зустрічі. Ясна річ, що в такому контексті заявлений напередодні приїзд голови студентського наукового товариства «Інсайт» Варшавського аграрного університету Шимона Куца виглядав дуже багатообіцяючим! Тим легше пояснити переповненість залу засідань вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в середу 2 листопада 2011 року. Великою дружньою родиною студенти все ж розмістилися в такому незвиклому до настільки широкої студентської аудиторії приміщенні. Але вже за кілька хвилин усі вирішили: їм лише здалося, що тут тісно!..
    Делегацію польських студентів запросив до нашого навчального закладу Юрій Петрович Кращенко, старший викладач кафедри педагогічної майстерності та менеджменту, почесний голова студентської ради університету.
    У зустрічі взяли участь представники студентського самоврядування університету, слухачі Школи «Лідер майбутнього.Значу допомогу в організації зустрічі польських студентів надали Катерина Яременко, Наталія Кановал та Тетяна Шелест.
    Модератором зустрічі була Наталія Панченко, магістранта Варшавського аграрного університету, заступник голови студентського наукового товариства «Інсайт», а також перекладача.
    Хоча, хотілося би відзначити, що вже за півгодини студенти почали знаходити порозуміння, навіть не знаючи мов один одного! На руку зіграла як близькість останніх, так і просто позитивна дружня атмосфера, створена учасниками.
    Виступ Шимона Куця умовно можна поділити на дві частини, до кожної з яких наш польський гість підготував презентації. Перший «розділ», більш значний за часовими рамками, було присвячено системі освіти в Польщі. Пан Шимон ознайомив студентський загал з основними принципами структурної організації молодшої, середньої та вищої школи в своїй країні. Особливо багато уваги приділив вищим навчальним закладам – темі, яка є актуальною для кожного присутнього в залі. Ясна річ, що основні тези гостеві найлегше було продемонструвати на прикладі свого рідного вишу, а тому ми отримали можливість побачити, в яких умовах навчаються, відпочивають, проводять свій вільний час, зрештою, просто живуть студенти в одному з найпрестижніших польських університетів. Порівняння із ситуацією на Батьківщині напрошувалося само собою. І, на жаль, здебільшого в програшну для України сторону… Нам необхідно іще багато попрацювати як над удосконаленням системи навчальної діяльності студентів (планування, вибір предметів, система оцінювання, здача іспитів), так і розумінням молоддю, яка навчається, значення того виду діяльності, якому вони присвячують найкращі роки свого життя. Навчання має приносити задоволення і бути продуктивним, а, щоб досягти цього, необхідна тісна взаємодія структур, що займаються організацією навчального процесу, та самого студента, як свідомої особи, яка виявляє волю до здобуття знань.
    З польського досвіду: важливе значення мають також органи студентського самоврядування, які займаються підтримкою різного роду наукових товариств та забезпеченням проведення масштабних розважальних заходів, не надто частих, але висококласних, найграндіознішою серед яких є щорічна Ювеналія – свято «передачі влади» в університеті студентам.
    Друга частина зустрічі, значно коротша за попередню, ознаменувалася такою тезою: «Чи можливий зараз вступ України до Євросоюзу? Політичний аспект…» Коротка презентація продемонструвала бачення польськими студентами перспектив членства України в ЄС. Звісно, багато озвучених моментів є складними та дискусійними, що й відбилося в обговоренні аудиторією поглядів, озвучених Шимоном.
    Загалом, візит Шимона Куця, інформація, яку він спробував донести українському студентству, наштовхнули учасників зустрічі на серйозні роздуми щодо того, яким же чином можна покращити своє життя, спираючись на досвід західних сусідів.

Вітаємо з перемогою!
    Вітаємо студентку природничого факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка, групи П-31 Лесю Олійник,яка виборола перше місце на міському конкурсі на титул "Наталка-Полтавка".
    Конкурс відбувся 3 листопада 2011 року в Міському будинку культури(МБК) о 18:00.

Щиро бажаємо успіхів в подальшому творчому житті.

Щиросердно вітаємо Марину Вікторівну Гриньову, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогічної майстерності та менеджменту, декана природничого факультету, з врученням ордену Святої Великомучениці Варвари. Такої високої народи М. В. Гриньова удостоєна за заслуги перед Українською Православною Церквою.
    Орденом та відповідною Грамотою Марину Вікторівну нагороджено за рішенням Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Володимира. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира орден Святої Великомучениці Варвари вручив Марині Вікторівні Архієпископ Полтавський і Миргородський Високопреосвященний Филип, голова Місіонерського відділу і Відділу релігійної освіти і катехізації при Священному Синоді Української Православної Церкви, Ректор Полтавської Місіонерської духовної семінарії.
    Нагородження відбулося 25 жовтня 2011 року в рамках урочистого відкриття IV Покровських міжнародних місіонерсько-просвітницьких читань «Тисячолітні традиції просвіти під покровом премудрості Божої» в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка.

Многая літа!

Професорсько-викладацький та студентський колектив природничого факультету

Міжнародна науково-практична конференції «Менделєєвські читання»

26–27 жовтня 2011 року на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університет імені В.Г. Короленка відбулася міжнародна науково-практична конференції «Менделєєвські читання».
    До Полтави завітали науковці з різних регіонів України, Росії, Білорусії, Казахстану. Серед учнасників конференції було 24 доктори наук, 58 кандидатів наук, багато молодих науковців, вчителів, учнів Робота конференції проходила за наступними тематичні напрями:

- Розвиток хімічної науки: сучасність, досягнення та перспективи;

- методика навчання хімії у вищій школі;

- методика навчання хімії у загальноосвітній школі;

- формування професійної компетентності майбутнього вчителя хімії

ВНЗ-учасники конфренції:

1. Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

2. Інститут педагогіки НАПН України

3. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

4. Кубанський державний медичний університет

5. Полтавсьий обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського

6. Російський державний педагогічний університет імені О.І. Герцена

7. Білоруський державний педагогічний університет імені Максима Танка

8. Казахський національний педагогічний університет імені Абая

9. Чернігівский національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка

10. Ніжинський державний університет імені М. Гоголя

11. Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

12. ПНТУ імені Юрія Кондратюка

13. ВНЗ Укоолспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

14. Сумський державний університет

15. Полтавська державна аграрна академія

16. Полтавська медична стоматологічна академія

17. Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського

18. Донецький ліцей «Колеж»

19. Донецький національний університет

20. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

21. ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

22. Східно-український національний університет імені В. Даля

23. Чорноморський державний університет імені Петра Могили

24. Волинський національний університет імені Лесі Українки

25. Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка

Засідання ради факультету

03 жовтня 2011 року в аудиторії №42( Корпус №1 пед. університету) відбулося Засідання ради природничого факультету. На якій обговорювалися такі питання: проблеми щодо навчання студентів за індивідуальним графіком; інноваційні підходи Ботанічного саду ПНПУ ім. В.Г. Короленка(розвиток, вдосконалення, поповнення колекційними видами Ботанічного саду, функціонування науково-дослідних ділянок, закріплення деяких кураторів за дослідними ділянками, створення сайту про Ботанічний сад ); динамічний розвиток матеріально-технічної бази природничого факультету; звітність кураторів 1 і 2 курсів.
    Також розглядалося питання про реорганізацію кафедри Біології людини і тварини на Біологію і основи здоров'я і її ліцензування, а також відкриття нової спеціальності при кафедрі. Всі розглянуті питання були занесені до протоколу.

XVIII Каришинські читання

З 26-27 травня 2011 року на природничому факультеті проходила щорічна Міжнародна науково-практична конференція - XVIII Каришинські читання: Методика викладання природничих дисциплін у вищій і середній школі.
    Під час проведення Міжнародно науково-практичної конференції проводилися пленарні засідання, секційні засідання, екскурсії по факультету і екскурсійна поїздка до Шишак, де відбулося підписання договору про співробітництво між НПУ імені В.Г. Короленка та Шишацькою спеціалізованою школою імені В.І. Вернадського, також була змога відвідати музей імені В.І. Вернадського (Шишацька спеціалізована школа імені В.І. Вернадського), змога пройтися екологічними стежинами Вернадського на «Бутовій горі» і покладання квітів на могилу А.П. Каришина.
    Всім викладачам факультету і гостям конференції була змога переглянути виставу «З любов'ю до М.В. Гоголя» за участю артистів Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя(велика актова зала Полтавського НПУ). Закінчилася конференція прийняття резолюцією - підбивалися підсумки роботи Каришинських читань, а також про підготовку майбутньої конференції в 2012 році з нагоди відзначення 100-ччя А.П. Каришина.

Вітальне слово Степаненка Миколи Івановича про початок роботи Міжнародної науково-практичної конференції


Виступ декана природничого факультету Гриньвої Марини Вікторівни


Виступ проф., док. пед. наук, член-кореспондент АПН України (м. Київ) Ярошенко Ольга Іванівна з докладом про сьогодення підготовки майбутнього вчителя


Виступ проф., док. хім. наук, зав. каф. органічної хімії Харківського національного університету імені Каразіна - Орлов Валерій Дмитрович


Декан вручає авторам фільму збірники конференції


Учасники Каришинських читань


Учасники XVIII Каришинських читань в Ботанічному саду на екскурсії


Дзюбенко Антоніна Степанівна розповідає про деякі види рослин


Дзюбенко А.С. разом з учасниками конференції проводить екскурсію по теплиці


Прибуття до Шишацької спеціалізованої школи імені Вернадського


Відвідування музею Вернадського
Розповідь випускниці школи про роботи Вернадського


Екскурсія до «Бабусиної світлиці»


Відвідування пам'тник меморіалу А.П. Каришина


Викладачі, студенти та учасники конференції на «Бутовій горі»


Виступ шкільного хору Шишацької спеціалізованої школи Вернадського


Марина Вікторівна разом з колективом хору


Похід екологічними стежинами Вернадського


Засідання ради факультету

26 січня 2011 р. о 12:00 в 42 аудиторії відбулося Засідання ради факультету. На раді розглядалися такі питання:

1) Про міжнародну співпрацю, участь в міжнародних проектах кафедр і наукової студентської ради природничого факультету - доц. Шкура Т.В.

2) Про підготовку науково-практичних конференцій та семінарів -зав. кафедрами

3) Про тиждень факультету

4) Про ефективність діяльності аспірантури, докторантури, магістратури на природничому факультеті- зав. кафедрами

4) Ефективне функціонування структурних підрозділів факультету - Заступник декана, ст. викл. Пустовіт С.В.

5) Про ефективне виконання навчального навантаження на кафедрах (І семестр)-зав. кафедрами

6) Різне

"Студент року-2010"

11 листопада 2010 року о 15:00 у великому актовому залі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся традиційний конкурс «Студент року-2010». У ньому взяли участь представники від кожного факультету.
    Конкурс проходив у п'ять етапів - представлення, фільм-жарт «Таємниці студентського гуртожитку», конкурс-фантазія «Бути здоровим модно!», соціальний проект «Як змінити світ на краще: ідея та дія» та конкурс талантів. А очолював журі голова профкому вишу Петро Артюшенко.
    Переможцями в різних номінаціях стали усі часники. Від нашого факультету, учасником була студентка групи П-21 Олійник Леся.

ведучі університетського конкурсу "Студент року-2010"


Всі учасники конкурсу: Олександр Білокінь, Сергій Яроша, Олійник Леся, Марина Гриценко, Євгенія Петруша, Костянтин Загребельний


перший етап- представлення


оцінки жюрі


конкурс-фантазія «Бути здоровим модно!»


соціальний проект «Як змінити світ на краще: ідея та дія»


конкурс талантів, виконується пісня про кохання


Поздоровлення від ректора та вручення грамот


Також поки визначався переможець, глядачам не дали засумувати учасники танцювального колективу і соло у виконані Людмили Супруненко


Людмила Супруненко


Переможцем "Студент року-2010" став студент психолого-педагогічного факультету Олександр Білокінь.

На природничому факультеті відбулося представлення першого курсу

Вчора 20 жовтня 2010 року о 15:00 у ВАЗІ відбулося представлення 1 курсу природничого факультету "Осінній дебют". На якому кожна з груп представила найкращі номери.

Виступ Марини Вікторівни


Гімн природничого факультету


Склад журі: голова культ. сектору і дозвілля студентської ради Михайло Тітік; студент 5 курсу, магістрант, кращий студент року 2010 Станіслав Деркач; асистент кафедри педагогічної майстерності і аспірант Юрій Петрович Кращенко; голова журі кафедри педагогічної майстерності та менеджменту Юлія Ігорівна Боловацька; студентський декан природничого факультету Наталія Коновал


Ведучі: Олійник Леся та Гайдамака Богдан


танець групи П-11


сценка від групи П-14 "Діалог з батьками"


пісня про кохання у виконанні студентки П-13 Литовки Ірини Анатоліївни


пісня студентки групи П-13


танець Майкла Джексона у виконанні студентки групи П-12


східний танець у виконанні студентки групи П-11


вірш про групу у виконанні студентки групи П-11


пісня від студентки групи П-11


танок групи П-13


всі учасники свята на сцені в очікуванні результатів оцінок журі


оцінки від журі


вручення грамот


Свято "Барви осені"


21 вересня 2010 урочисто відбулося свято "Барви осені". На якому кожна з груп показала свої найкрасивіші та найоригінальніші композиції.

Початок виставки


Представлення декоративних форм гарбузів


Представлення різних сортів картоплі


Представлення композиції "Біла альтанка" від групи П-13


Представлення композиції "Вернісаж" від групи П-21


композиція "Веселі яблука" від групи П-24


Буйдін Валерій Васильович розповідає про види хризантем гостям свята


композиція "Полтавське диво"


Привітання від декана природничого факультету- Гриньової Марини Вікторовни з успішними композиціями


Засідання ради факультету

    22 червня 2010 року в аудиторії №42 відбулося засідання Ради факультету. На засіданні розглядалися такі питання:

- підведення підсумків навчального року 2009/2010;

- підведення підсумків весняної сесії;

- результати організаційних робіт;

- вибори на посаду декана факультету.

Були присутні: заст. декана Гомля Л.М., заст. декана, викл. Шкура Т.В., заст. декана, викл. Бажан А.Г., заст. декана, викл. Рибалко О.Я. та інші.

Відкриття засідання Ради факультету


Слухачі засідання- викладачі та заступники декана


Доповідь Панасенко Т.В. про результати закінчення навчального року 2009/2010р. та весняної сесії


Доповідь Гомлі Л.М. про результати роботи заочного відділення


Доповідь Шкури Т.В. з питань щодо наукових робіт


Доповідь Новописьменого С. А. з питань організаційних, а також початку вступної кампанії


Перевибори на посаду декана факультету

Початок виборів, голова комісії Год Б.В.


Побажання від Смоляр Н.О. Марині Вікторівни пройти на посаду декана, а токож привітала за успішну роботу зроблену на факультеті


Побажання від Закалюжного В.М. Марині Вікторівни пройти на посаду декана, а також привітав за успішну роботу зроблену на факультеті


Побажання від Мирослави Божинської пройти на посаду декана, а також привітання за успішну роботу зроблену на факультеті


Побажання від Джурки Г.Ф. пройти на посаду декана, а також привітання за успішну роботу зроблену на факультеті


Год Б.В. вислуховує викладачів та заступників з приводу оціненої роботи на факультеті


Оніпко В.В. оголошує результати виборів: "За одержаними результатами виборів Гриньова Марина Вікторівна утверджується на посаду декана природничого факультету!"


Ректорський бал!

14 червня 2010 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся "Ректорський бал" для випускників 5 курсу всіх факультетів. На цьому святі також побував і природничий факультет на чолі з диканом М.В.Гриньовою.

Виступ декана природничого факультету Гриньової М.В.


вальс в представлені наших випускників-магістрантів


Марина Вікторівна танцює вальс разом з випускниками Ректорського бала


кращі магістранти з деканом


КВК серед команд першого курсу

31 березня 2010 року у ВАЗі ПНПУ пройшли змагання КВК серед команд першого курсу природничого факультету. У напруженій боротьбі перемогу виборола команда Smile :-)